تبلیغات
احمدی نژاد در محاصره - تقابل احمدی نژاد و رهبری
 
احمدی نژاد در محاصره
اللهم عجّل لولیک الفرج
جمعه 16 شهریور 1397 :: نویسنده : کاووس رکوفیان
 ( تقابل رهبری و احمدی نژاد  )
- هیچ وقت به این جمع بندی نرسیده ام که احمدی نژاد در تقابل و ضدیت با آیت الله خامنه ای قرار گرفته باشد.  برداشت من این است که رهبری و احمدی نژاد در یک جبهه و در جایگاه مختلف ، در حال مبارزه ای سخت علیه جبهۀ ابلیس هستند. البته این یک اعتقاد قلبی است که به راحتی نمی توان به دیگران منتقل کرد ،  مانند یک حقیقت ایمانی، لکن سعی می کنم در متن زیر دلائل و روش استتنتاج این برداشت را بیان کنم :
- آیت الله خامنه ای علیرغم خواست خود در سال 68، به رهبری نظام انتخاب شدند تا در چارچوب قانون و نظریۀ " ولایت فقیه " به ادارۀ کشور و انقلاب ، بپردازند. مبتنی بر نظریۀ ولایت فقیه، در زمان غیبت حضرت ولی عصر ( عج ) کار امامت و زعامت جامعه اسلامی بر عهدۀ فقیه جامع الشرایط آگاه به زمان و مدیر و مدبر است . یعنی نیابت عام امام زمان ( عج ) .
-  احمدی نژاد از بدو ورود به صحنۀ سیاسی کشور، دعای اللهم عجل لولیک الفرج را بر زبان دارد و اساسا معتقد است که مدیریت عالم باید بر عهدۀ انسان کامل ( که همان حضرت بقیه الله است ) باشد و تمام مبارزه و حقیقت فعالیت سیاسی خود را زمینه سازی برای این هدف می داند .
 با توجه به این نقاط اشتراک، باید گفت هم آیت الله خامنه ای به عنوان ولی فقیه و نائب عام  و هم احمدی نژاد به عنوان زمینه ساز ظهور امام زمان ، مسیر و مبارزۀ خود را در امتداد حرکت تاریخی انبیا و ائمه می دانند .
 لذا باید یک نگاه کلی به نحوه مبارزه و سلوک سیاسی_اجتماعی انبیا و ائمه داشته باشیم . که در ادامه این نگاه خلاصه را بیان می کنم :
الف -  " فتنه از بیت است " یعنی اینکه در اکثر مصادیق مبارزاتی جبهۀ حق، از بیت انبیا و ائمه فتنه های برخاسته است که امر حق و باطل را بر پیروان آنها مشتبه کرده است.  اولین فتنۀ تاریخ بشری از "بیت" حضرت آدم برخاست. آنجا که قابیل فرزند پیغمبر دست به قتل برادر خود، هابیل آلوده کرد.  قابیل تحت تربیت  آدم و حوّا، که رفیق نابابی هم نداشته است ، مرتکب اولین ترور و جنایت بشری شد. مثال های دیگر ؛ پسر و همسر حضرت نوح و زن حضرت لوط و پدر حضرت ابراهیم به کفار پیوستند. یکی از همسران حضرت محمد ( ص ) در جنگ جمل فتنه ای برپا کرد که شعله های آن هنوز هم قربانی می گیرد. زن امام حسن مجتبی ( ع ) وی را به شهادت رساند. فرزند امام هادی به نام جعفر ، که برادر امام حسن عسکری بودند ، تولد امام زمان را منکر شدند و در همه جا به تبلیغ این انکار ، مبادرت می کردند .  در روزگار معاصر، فتنۀ مهدی هاشمی از بیت آقای منتظری ، باعث تغییر رهبری نظام از منتظری به رهبر فعلی شد . از بیت امام خمینی ( منظور از بیت هم فرزندان و نوادگان و هم مسوولین دفتر است ) سازهای ناسازگار فراوانی با منش و راه امام خمینی نواخته شده و می شود . آیا بیت و دفتر آیت الله خامنه ای از این قاعدۀ تاریخی مستثنی است ؟ تفاوت و تشخیص عملکرد و اهداف اولیا و نزدیکان آنها، یک پیش فرض و پیش نیاز مبارزاتی پیروان جبهۀ حق است
ب - مبارزۀ انبیا و ائمه به حکومت های ظالم و مستکبر ، اکثرا به شهادت آنها منجر می شد. لکن خود انبیا و ائمه ، عامدانه زمان و مکان شهادت را مدیریت می کردند تا شهادت آنها بیشترین هزینه را برای جبهۀ باطل و بیشترین روشنگری را برای مؤمنین داشته باشد. لذا در خیلی از موارد از مرگ تحمیلی دشمن، فرار می کردند. حضرت موسی، بعد از قتل یک مصری از ترس انتقام دستگاه فرعون ، به صحرای سینا فرار کردند. حضرت عیسی ، در لحظۀ محاصره توسط دشمن ،به پشت بام رفتند و طبق اعتقاد مسلمانان، از آنجا به آسمان عروج کردند. حضرت محمد ( ص ) ، هنگام طرح ترور ایشان توسط مشرکین ، علی را به جای خود قرار داد و از مکه به مدینه حرکت کرد. امام علی (ع) در جنگ صفین وقتی باشمشیرهای لشکر خودی در برابر خود مواجه شد تسبلیم خواست آنها شد و مالک را از ادامۀ نبرد فرا خواند. امام حسن مجتبی (ع)  در برابر حیله گری معاویه و ضعف سپاه خود ناچار صلح با معاویه و  خلافت وی را می پذیرد. در حالی که اگر به مبارزه می پرداخت جز شهادت یا اسارت ، راهی نداشت. امام حسین ( ع ) هر چند ارادۀ قطعی داشتند که زیر بار بیعت با یزیر نروند اما از مدینه و مکه خارج شدند و میدان نبرد را در کربلا انتخاب کردند تا صحنۀ عاشورا برای ابد به نفع جبهۀ حق، خلق شود . خلاصه آنکه هر چند اولیا عاشق و مشتاق شهادت هستند اما لحظه و جایگاه شهادت خود را با صبوری و کیاست در آخرین مرحلۀ ممکن انتخاب می کنند تا بیشترین اثر را داشته باشد. آیت الله خامنه ای به تصریح و دعای آشکار خودشان، از آرزومندان شهادت هستند لکن خود را نفله نمی کنند و هدر نمی دهند  تا روز موعود آن . 
ج - انبیا و ائمه نقشی تاریخی برای خود قائل هستند که بنده از آن به عنوان " انتقام حضرت آدم " یاد می کنم . آدم ابوالبشر از ابلیس فریب خورد و چنین سرنوشتی برای ذریه آدم مقرر شد که در زمین با جنود ابلیس در مبارزه باشد. بزرگترین عذاب و انتقام از ابلیس و جنود او، فریب دادن آنهاست. در منش مبارزاتی اولیا، اصل فریب شیطان یک حقیقت مسلم است. راز آنکه اولیا اجازه می دهند بخشی از بیت و دفتر و حکومت انها به تسخیر شیطان در آید و خود را به تجاهل می زنند ، همان فریب جبهۀ باطل است. تمام صحنۀ آتش زدن حضرت ابراهیم، تمام برنامۀ ساحران و حضرت موسی ، توسط خود کفار و حاکم وقت  فراهم شد تا حقیقت در آنی، برای همه متجلی شود . پیامبر بخشی از بیت خود را با آن ازداوج ها در اختیار جبهۀ نفاق قرار داد تا بتواند برنامۀ نبوت خود و تشکیل حکومت اسلامی را به جلو ببرد و خیال جبهۀ باطل راحت باشد که کار را به واسطۀ نفوذ های خود در اختبار دارد لکن در صحنۀ غدیر و تنها دو ماه به فوت رسوال الله ناگهان پیامبر ، دست حضرت علی را بالا می برد و کار اتمام رسالت را به آخر می رساند.
_ حضرت امام خمینی نیز در اول انقلاب بازرگان و نهضت آزادی را مسوول تشکیل دولت می کند و دشمن را فریب می دهد . این گونه فرصت و زمان می خرد برای آمادگی و انتصاب نیروهای خود . از سال 64 نیز در برابر اعلام قائم مقامی منتظری سکوت می کند و دو ماه قبل از وفات ناگهان با عزل منتظری، خطر اشغال جایگاه رهبری را توسط منافقان داخلی از بین می برد و این بزرگترین فریب جبهۀ دشمن بود زیرا آنها از سال 60 منتظر فوت امام بودند تا عنصری ضعیف و قابل مدیریت، رهبری نظام را در دست بگیرد .
_ از جملۀ دلایل سکوت اقای خامنه ای دربرابر عناصر نفوذی و مورد امید دشمن و حتی انتصاب آنها در برخی جایگاه ها،. مدیریت زمان و به عقب انداختن صحنۀ اصلی نبرد ، یعنی همان اصل "فریب دشمن " است .
در بُعدی دیگر از اصل فریب دشمن، مخفی کاری و رازداری و تقیه رهبران الهی است. حضرت یوسف بنا بر مکری، آن کاسۀ زر را در کیسۀ برادر خود مخفی می کند تا وی را در مظان اتهام و دستگیری قرار دهد . لکن اصل مطلب، تنبه و بیداری و توبۀ برادران یوسف مورد نظر است. یا حضرت امام صادق گاهی در حضور جاسوسان خلیفۀ عباسی برخی افراد مقرب خود را مورد بی اعتنایی و رد قرار می دادند تا جان آنها را از شر دشمن محفوظ بدارند . امام رضا (ع) تن به ولایت عهدی مأمون می دهد تا مکر مأمون را به خودش برگرداند. در حالی در همان زمان شیعیان دو گروه شده بودند. برخی حرف از صداقت و ایمان مأمون می زدند و برخی به انکار و رد امام معصوم مبادرت کردند. در حالی که امام بالاجبار و ناخواسته در آن محاصره و شرایط قرار گرفت.

_بعضی از رموز و اسرار حرکت اهل حق تا سالیان  بلکه تا قرن ها ناگفته باقی می ماند. مانند آنکه همین امروز و بعد از 1400 سال هنوز  هم نمی توان آشکارا و با ذکر نام گفت که چه کسانی بودند که قصد ترور و قتل پیامبر اکرم را داشتند. زیرا فتنه و دشمنی در بین مسلمین ایجاد می شود.
_  امام رضا ( ع ) حتی وقتی در قصر مأمون مسموم شدند و با حال رنج و مسمومیت به خانه برگشتند آن راز را مخفی کردند و حرفی از اقدام به ترور خود توسط مأمون بر زبان نراندند الا برای یکی دو نفر از معتمدین خاص. حتی خود مأمون با گریه و اشک، نماز میت امام را به جا آورد. اگر امام آن روز آن راز را آشکار می کردند خون و غیرت شیعان در خراسان و مدینه و دیگر بلاد مسلمین به جوش می آمد و البته زور و اسلحۀ برتر دست حکومت و عباسیان بود و اکثریت شیعه در قیامی کور و انتحاری ، قتل عام می شدند .
 _ با مقدمات گفته شده، اکنون درک رابطۀ احمدی نژاد و رهبری ساده تر می نماید.
الف- بیت و دفتر رهبری ، مانند همۀ انبیا و ائمه، ممکن است مرکز فتنه و توطئه شود. مؤمنان باید با تجربۀ تاریخی و کیاست سیاسی و درک تناقضات، بین شخص رهبری و بیت و دفتر و منصوبین ایشان تفاوت قائل شوند.
ب- هم آقای احمدی نژاد و هم رهبری مترصد جان نثاری و وصول به مرتبۀ شهادت هستند. لکن صحنه را به گونه ای مدیریت می نمایند که شهادت ایشان پرده از نفاقی عظیم و توطئه ای تاریخی بردارد. لکن اگر بنا بر تقدم باشد این احمدی نژاد است که باید فدای رهبری و اهداف ایشان در این مبارزه شود .
- تظاهر به وجود اختلاف و دوگانگی بین رهبری و احمدی نژاد مبتنی بر اصل "فریب دشمن" است برای ذخیرۀ انرژی جبهۀ حق در نبرد سرنوشت ساز آخر. چشم پوشی رهبری بر این همه ظلم بر احمدی نژاد و یارانش بخشی از طرح فریب و برای اطمینان نفوذی ها از جدایی رهبری از دکتر است و به نوعی خرید زمان است. پرده برداری از حقیقت موضوع و ضربۀ نهایی ، در مراحل آخر امکان پذیر است. تا یوسف خود را به برادران معرفی نکند امکان درک مکر وی برای دستگیری برادر ، روشن نمی شود .
_ بنده تاکنون از سران جریان بهاری از جمله خود آقای احمدی نژاد ، از آقایان مشایی، بقایی ، جوانفکر هیچ حرف و جمله و عبارت صریحی در دشمنی و رد آیت الله خامنه ای نشنیدم .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 17 شهریور 1397 01:30 ب.ظ
سلام

به نظر متن شما چیزی جدیدتر از سایر توجیهات رهبری نژادی برای بیان هماهنگی این دوفرد!جز اینکه آقای خامنه ای در محاصره است ندارد که البته بزودی سستی چنین توجیهاتی آشکارتر خواهد گشت
کاووس رکوفیان سلام. به زودی یعنی کی؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :