احمدی نژاد در محاصره
اللهم عجّل لولیک الفرج
شنبه 26 فروردین 1396 :: نویسنده : کاووس رکوفیان
جناب آقای قنبریان از روحانیون روشنفکر و جریان شناس کشور ، با توجه به ثبت نام آقای احمدی نژاد برای انتخابات 96 ، متنی در کانال تلگرامی خود منتشر کرده اند .
از قلم شیوا و متن متین و مستدل و خالی از کینه ورزی و خبرخواهانۀ ایشان ، سپاسگزاری می کنم و اگر سایر علما و نخبگان و ائمه جمعه و جماعت ، برای نقد احمدی نژاد بلکه هر مخالفی ، بدین شیوه ، وارد می شدند بسیاری از تنش ها و نزاع ها ، محلی از وقوع و ایجاد نداشت .
پس از سال ها فریاد " انحراف ، انحراف "  بسیاری از علما و سیاسیون ، و این روزها فریاد " وا ولایتا ، و ولایتای " مذهبی ها و جناح اصولگرا ، جناب آقای قنبریان با صراحت و شجاعت ، انحراف و ولایت گریزی را از احمدی نژاد، به این شدت ،  نفی می کند و مشکل وی را آفت اخلاقی یک دولتمرد زیرک و شجاع می داند .
می نویسد : {{ به نظر بنده احمدی نژاد مناسب نیست چون از آفات دولتمردی شجاع و زیرک بودن مصون نماند نه چون منحرف است و نه چون ولایت گریز است که البته این عیوب او را بدین جا کشانده یا خواهد کشید.}}
- اما در مورد دیگر بندهای مقالۀ ایشان ، نکاتی را متذکر می شوم :
 _ دعوی   اساسی احمدی نژادی ها ، این نیست که احمدی نژاد "معصوم " است و " خالی از خطا " و " آفت اخلاقی " که اکنون جناب آقای قنبریان درصدد نقض آن برآمده اند . هر مسوول ، بلکه هر انسانی در معرض افات مهم اخلاقی و نفسانی است و مختص احمدی نژاد نیست .
_ اساس بحث این است که صحنه سیاسی ، یک صحنۀ رئال و واقعی است و باید بدان "واقع گرایانه "  نگاه کرد نه "ایده آل " و " حداکثری " . رؤسای دولت در جمهوری اسلامی تاکنون آقایان بنی صدر ،  رجایی ، موسوی ، هاشمی ، خاتمی ، روحانی و احمدی نژاد بوده اند .  مدعیان نیز عبارت بوده و هستند از کروبی ، لاریجانی ، قالی باف ، رئیسی ، جلیلی ، معین ، توکلی و ...  به نسبت همۀ اینها ، با تمام خبط و خطاها ، احمدی نژاد مدیری انقلابی تر ، کارآمدتر ، مردمی تر ، ساده زیست تر ، استکبارستیزتر ، عدالت طلب تر ، آزادی خواه تر ، با برنامه تر و شجاع تر بوده و نصاب بالاتری از  رضایت رهبری  و مردم را جلب کرده است .
_ دعوا بر سر شخص هم نیست که با اثبات آفات اخلاقی وی ، مجوز حذف وی صادر شود . احمدی نژاد نوعی از مدیریت و سلوک سیاسی را به نماش گذاشت که تبدیل به یک سیره و جریان شده است .  مدعای ما این است که چرا به جریان احمدی نژاد ، اجازه داده نمی شود خود را به رای و قضاوت مردم بنهد ؟ چرا نماینده جریان احمدی نژاد ، یعنی آقای مشایی در انتخابات 92 اجازۀ حضور نیافت ؟ در حالی که هم طیف اصولگرا ( قالی باف ) ، هم حزب اللهی ها ( جلیلی ) ، هم اصلاح طلبان ( عارف ) هم لیبرال های اشراف منش ( روحانی ) و هم بادی به جهت های بی برنامه و بی پشتوانه ( غرضی ) ، اجازۀ حضور و اعلام برنامه دارند ؟
- حزب اللهی ها ، به احمدی نژاد که می رسند خط کش را میلی متری می گیرند و به دیگران کیلومتری ! خطاهای احمدی نژاد را با میکروسکوپ رصد می کنند و دیگران را با تساهل و رأفت و جذب حداکثری ! این روزها ، همه نگران ولایت و توصیه رهبری به احمدی نژاد شده اند ! اکنون گویی احمدی نژاد ، فرمان قیام مسلحانه علیه رهبری را صادر کرده است که از شش جهت لعن و نفرین و شماتتمی شود . 
_ در حالی که مطلب ، خیلی ساده تر از این حرف هاست . یک نفر از رجال سیاسی این کشور به نام حمید بقایی تصمیم گرفته است که خود را برای ریاست جمهوری ، به رای و قضاوت مردم قرار دهد .  اما نظام جمهوری اسلامی به واسطۀ تسلط اشراف سیاسی - اقتصادی برآن ، می رود که همچون نظام فعلی آمریکا در چنبرۀ دو حزب بزرگ گرفتار شود و تا سال ها بلکه قرن ها ، مردم را همواره بین دو انتخاب ، یا چپ یا راست ، ( یا همان اصلاح طلب و اصولگرا )  مخیر نماید و فرصت بروز هر گونه جریان سوم و چهارمی را از ملت دریغ نماید .
_ احمدی نژاد که این جریان را می شناسد ، و می داند همچون خرداد 92 ، ممکن است بازی رد صلاحیت ، بدون هر گونه استناد و برهان قانونی و عقلی ، تکرار شود ، برای دفاع از مدیر جریان احمدی نژادی و دفاع از حق انتخاب مردم و جلوگیری از تحمیل ارادۀ اشراف ، از آبروی خود  نزد جماعتی ، می گذرد . وارد میدان خطرناکی می شود . او می داند متهم به ضد ولایت و شکستن حرمت و حرف رهبری می شود . اما اینبار می خواهد هزینۀ رد صلاحیت گزینۀ جریان مستقل و مردمی را به حداکثر برساند .
_ احمدی نژاد لنکرانی یا جلیلی نیست که با اندک فشار و جوسازی ، به نام حفظ وحدت و عدم انشقاق در نیروهای انقلابی ( بازی سراسر دروغ ) ، صحنه را برای جنگ زرگری اصلاح طلب و اصولگرا ( روحانی و رئیسی ) خالی کند .  تا بازی 76 و دو قطبی خاتمی_ ناطق تکرار شود و تازه بعد از 20 سال ، ملت بفهمد که هم ناطق و هم خاتمی ، مهره های جناب مرحوم غریق استخر بوده اند !
_ اما از آنجا که آقای قنبریان ، اشاره ای هم به جریان افشاگری آقای احمدی نژاد علیه فاضل لاریجانی داشته اند ، مواردی را یادآوری می کنم :
_ مقام معظم رهبری فرموده اند چیزی را که در دادگاه ثابت نشده است ، نگویید . خیلی خب ، گفت : گر حکم شود که مست گیرند ، در شهر هر آنچه هست گیرند !
_ چند نفر از منصوبین مستقیم رهبری از خرداد 88 تا 15 بهمن 91 ، آقای احمدی نژاد و مشایی را به انواع تهمت و دروغ و اتهام و ... نواختند و بدنام کردند . جناب قاضی القضات مملکت ، که باید مظهر عدالت و بی طرفی باشد و منصوب مستقیم رهبری است می آید و می گوید : جریان انحرافی ، غرق در فساد اخلاقی و اقتصادی است !  بدون هر گونه دادگاه و پرونده و حکم و سندی ! آن نهاد نظامی ، رسانه های خود را برای نهادینه کردن اصل انحراف و خطر عقیدتی جریان احمدی نژاد به خط می کند و ... شریعتمداری ، صراحتا  مشایی را نفوذی اسرائیل می خواند همچنان که امروز ، رجا نیوز ، احمدی نژاد را جاسوس انگلیس می خواند . داوود احمدی نژاد را شهر به شهر می چرخاندند تا بگوید جریان انحرافی در حال تدارک جنگ چریکی است و نیرهای خود را در جنگل های شمال ، دارد آموزش می دهد .
_ القصه ، فاضل لاریجانی کجاست ؟ زندان است ؟ محاکمه شده ؟ علنی ؟ کو پرونده اش ؟ چرا یک نفر که به یک مدیر طراز بالا پیشنهاد رشوه می دهد و فیلم آن که خود سند است توسط رئیس جمهور کشور ، افشا می شود  ، پس از حدود 5 سال ، حتی محاکمه هم نشده است ؟ چمد سال دیگر باید منتظر ماند ؟

آقای قنبریان می نویسد : {{ این دوقطبی شدن با دوقطبی های طبیعی هر انتخاباتی فرق میکند و در بیان ایشان حاصل از وضع این شخص بعلاوه اوضاع کشور است. }} گویی اعتراف به این مطلب است که دو قطبی از نوع خاتمی_ ناطق یا روحانی_رئیسی ، خیلی هم مضر و خطرناک نیست .
اشاره هم به مناظرات سال 88 و رفتار آقای احمدی نژاد می نماید . آیا ایشان نمی داند که اساسا مناظرات را برای کوبیدن احمدی نژاد بر ایشان تحمیل کردند ؟ آیا هاشمی و خاتمی در دوم خود ، حاضر به مناظره با رقب بوده اند ؟ آیا تا قبل از شب 13 خرداد 88 ، یعنی قبل از مناظره ، فضا دو قطبی نشده بود ؟ فضای دیو و دلبر ایجاد نشده بود ؟ آیا شب قبل آن ، رضایی و کروبی با هم مناظره می کردند یا با هم احمدی نژاد را می کوبیدند ؟ آیا شب بعد از مناظره ، کروبی و موسوی با هم مناظره می کردند یا احمدی نژاد را می کوبیدند ؟ آیا حقیقتا سه نفر علیه یک نفر بود و احمدی نژاد از خود دفاع می کرد یا با زیرکی ( و متصف به آفت تکبر ) داشت با ایجاد دو قطبی ، بهره برداری سیاسی می کرد ؟!  انصاف کجاست ؟
آقای قنبریان می نویسد : {{ اگر خصلتهای این شخص دخلی در دوقطبی شدن نداشته باشد این جمله چه جای گفتن دارد؟! بارجوع به حافظه و آنچه احمدی نژاد با رقبای خود چه در انتخابات و چه در مقننه و قضائیه کرده میتوان حدس زد با ماندنش اینبار چه میکند؟! علیرغم نظر خودش و حجاریان با او باز فضا دوقطبی (آنهم از نوع غیر اخلاقی اش) میشود نه سه قطبی.
او به راحتی کاندید اصولگرایان (بخصوص اگر قالیباف یا رئیسی باشد) را ضلع دیگر مخالفان خود (که البته خود را هم ملت میخواند) خوانده باز فضایی دوقطبی مثل 88 میسازد.}}
_ آیا آقای قنبریان فایل صوتی قالی باف در سال 87 ، علیه دکتر را نشنیده است ؟ آن هم علت اش دو قطبی کردن فضا توسط احمدی نژاد بوده است ؟ آیا صحبت های انقلابی ! و روشنگرانه ! جناب رئیسی علیه جریان ماسونی و نفوذی انحرافی ! در سال 90  را نشنیده است ؟ آیا حقیقتا همین امروز ، رئیسی و قالی باف با تمام وجود رقیب و دشمن احمدی نژاد و جریان او نیستند ؟ ضلع دیگر مخالفان احمدی نژاد یعنی اصولگرایان ، به مراتب نسبت به دکتر ، خشن تر و ناجوانمردترند و البته حضور احمدی نژاد ، یک دو قطبی عظیم ایجاد خواهد کرد و آن دو قطبی اشراف _ جمهور و خواص حکومتی _ عوام بی نصیب ، خواهد بود .
- دو قطبی همیشه بوده است .  اما اشراف می خواهند دو قطبی ای ایجاد کنند که خود در نهان دو سر آن و دو قطب را در اختیار و مدیریت داشته باشند . و ملت به دفاع از یکی از این دو جریان به میدان بیایند و آنها همیشه در رأس ، به صدارت و ریاست خود ادامه دهند .
_ جمهوری اسلامی با تسلط اشراف به سمت سلطنتی از نوع اموی آن در حرکت است ! اگر امروز از طریق صندوق رای و حضور آگاهانه و حداکثری مردم و با حضور گزینه های مردمی ، از  این فرورفتگی و اضمحلال حقیقت نظام ، جلوگیری نشود ، شاید دگرگونی و  سلطنتی از نوع وهابیت یا صفویت ، سرانجام آن باشد .
_ نوشتن و گفتن علیه دکتر و تمسخر و تحقیر احمدی نژاد ، در این کشور بی هزینه و آسان است . البته متن آقای قنبریان خالی از این گونه موارد است اما اینک که جناب اقای قنبریان به صراحت و شفاف و به سرعت ، نسبت به حضور احتمالی احمدی نژاد ، موضع می گیرد ، مایلم ایشان نظر صریح و شفاف خود نسبت به مدیریت و سابقه  و توانایی آقای رئیسی برای ریاست جمهوری و نیز دو قطبی احتمالی رئیسی _ روحانی ابراز فرمایند . 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :